Ako rodinná firma so sídlom na Slovensku pôsobíme v oblasti drevárskeho a nábytkárskeho priemyslu už od roku 2001. Postupom času sa z malého rodinného podniku zameraného na výrobu kuchynských liniek a nábytku stala spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom ECO Box s.r.o., ktorá sa od roku 2011 dodnes zaoberá produkciou prevažne kuchynských komponentov a vnútorného vybavenia zásuvkových systémov slúžiacich na organizáciu a zlepšenie využiteľnosti kuchynského priestoru. Na trh prinášame široku škálu inovatívnych produktov vyrobených tak aby boli prispôsobené väčšine výrobcov nabytkových kovaní a zásuvkových systémov.
Naše výrobky slúžia ako praktické pomôcky pri organizovaní kuchynských liniek. Sú vyrábané výlučne z masívneho dubového a bukového dreva. Dodávky materiálu na výrobu zabezpečujeme od slovenských a poľských partnerov s ohľadom na ekológiu a udržateľnosť lesného hospodárstva. Drevo, ktoré používame musí spĺňať vysoké štandardy kvality a nesmie mu chýbať FSC certifikát (Forest Stewardship Council), ktorého držiteľom je aj naša firma.
Spoločnosť sa snaží neustále modernizovať a investovať do technológie, ktorá sa neustále zdokonaľuje a vyvíja. Používaním lepších, technologicky modernejších strojov sa skracuje výrobný čas, zvyšuje sa kvalita výrobkov a tak sa celkovo výrobný proces zdokonaľuje.
Spoločnosť diponuje dvoma CNC obrábacími strojmi, ktoré sa využívaju na presné obrábanie a skracovanie materíalu. Vďaka CNC obrábacím strojom MasterWood a Rover je možné vytvoriť aj tvarovo komplikované výrobky s vysokou presnosťou.
Na prípravu väčsšiny materiálu využívame pásovu pílu Centauro Supercut 80, dvojicu egalizačných brúsok Unitek a lepiaci lis. Na ďalšie výrobné operácie sú využívané formátovacie píly, drevoobrábacie a hobľovacie frézky a hranové brúsky. Na prípravu kolikovaných spojov spoločnosť zakúpila kolikovaco narážací stroj od rakúskej firmy GANNOmat.
Jednou z posledných fáz výrobného procesu je porvchová úprava produktov. Lak a moridlá sa nanášajú striekacím automatom Cefla Prima aby bolo nanesené unifikované množstvo moridla alebo laku. Lakovanie zväčša prebieha minimálne v dvoch vrstvách, kde po prvej vrstve nasleduje jemné prebrúsenie plochy výrobku. Po nanesení a uschnutí poslednej vrstvy povrchovej úpravy nasleduje kontrola kvality produktu, po ktorej je produkt pripravený na balenie a expedíciu.